طراحی لوگو

 • چه لوگو‌هایی باید واکنش‌گرا و ریسپانسیو باشند؟
 • استاندارهای سازمان ثبت برند تجاری را در لوگو رعایت کرده‌اید؟
 • در سفارش و یا طراحی برند تجاری چقدر به معنی و مفهوم هر نوع لوگو توجه کرده اید؟

لوگو یا آرم، یک نماد گرافیکی است که به صورت منحصر به فرد برای نشان دادن یک شرکت، برند، محصول یا خدمات استفاده می‌شود. لوگوها معمولاً شامل ترکیبی از نوشته‌ها، شکل‌ها، رنگ‌ها و الگوها هستند که هویت و شناسایی بصری برند را نمایان می‌سازند. لوگوها می‌توانند ساده و آبسترکت یا پیچیده و تفصیلی باشند و بر اساس نیاز و استراتژی برند طراحی می‌شوند.

طراحی لوگو

برخی از افراد به واسطه آشنایی نسبی با گرافیک و المان‌های آن ویا با کمک سایت‌های هوش مصنوعی، تصور می‌کنند که توانایی طراحی لوگو را دارند. در حالی که این کار علاوه برداشتن دانش طراحی، نیازمند تجربه بسیار زیادی است. به عنوان مثال، سایت‌های هوش مصنوعی بخاطر عمومی بودن المان‌ها و استفاده چندباره از آنها امکان مشابه بودن نتیجه نهایی زیاد است. از طرفی الگوریتم این سایت ها عموما بر اساس کلمه‌های انتخابی شما در چارچوب قالب‌های از قبل تعریف شده است. این محدودیت‌ها در کنار اینکه همیشه نمی‌توان ایده مد نظر را بصورت کلمات بیان کرد، باعث می شود که طرح نهایی کاملا مطابق خواسته شما نباشد.

لوگو فقط یک نماد ساده برای زیبایی سایت یا شرکت شما نیست، بلکه نشان‌دهنده نوع فعالیت و هویت تجاری شماست و باید در انتخاب جزئیات آن وسواس بخرج داد. اگر نماد تجاری شما در سازمانی مانند اداره ثبت برند تجاری معرفی شود، باید استانداردهای تعریف شده آن سازمان را داشته باشد و این موردی نیست که هر طراح گرافیکی با آن آشنایی داشته باشد.

انواع لوگو‌های رایج

لوگو‌ها عموما در سه گروه نوشتاری، نمادی و ترکیبی طراحی می‌شوند. البته هر کدام از گروه‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند که باید با توجه به زمینه فعالیت و مفهمومی که باید انتقال دهد انتخاب شوند. در زیر این سه دسته بصورت خلاصه توضیح داده شده است.

طراحی لوگو نوشتاری

در لوگو نوشتاری از حروف و کلمات برای ایجاد هویت برند استفاده می شود. در طراحی این نوع لوگو معمولاً از فونت‌های خاص و طراحی شده استفاده می‌شود تا شناخت برند را تقویت کند. به‌عنوان مثال لوگوی شرکت Google که از حروف و چند رنگ استفاده شده است.

طراحی لوگو نمادی

لوگو نمادی شامل استفاده از یک نماد یا آیکون برای نمایش هویت برند است. این نوع لوگو معمولاً شناخت برند را با استفاده از یک شکل قابل تشخیص تقویت می کند. لوگوی شرکت Apple نمونه‌ای از طراحی لوگو نمادی است که از نماد میوه سیب استفاده شده است.

طراحی لوگو ترکیبی

لوگو ترکیبی شامل ترکیبی از نوشتار و نماد است تا هویت برند را بهتر منتقل کند. مثالی از لوگو ترکیبی، لوگوی شرکت Adidas است که از نماد سه خط متقاطع و نام برند استفاده شده است.

لوگو واکنش‌گرا یا ریسپانسیو

هر یک از این انواع لوگوهای نام برده شده می‌توانند براساس نیاز، شخصی سازی شوند تا کمک کند برند شما هویت قوی‌تری داشته باشد. حتی می‌توان از هر سه نوع این لوگوها بصورت ریسپانسیو (واکنشگرا) استفاده کرد یعنی در جاهایی که فضای کافی وجود ندارد مانند بدنه خودکار، فقط بخش نوشتاری یا نمادی لوگو استفاده شود و در جاهایی که فضای کافی در اختیار دارید از لوگوی کامل استفاده شود. در این حالت باید المان‌های ضروری که معرف برند شما است حفظ شود ولی جزئیات با توجه به فضا حذف شوند.

ست اداری سازمان خود را با فعالیت سازمان هماهنگ کنید.

ست اداری سازمان خود را با فعالیت سازمان هماهنگ کنید.

برای مخاطب مهم است که ست اداری، بنرها و استند های محیط کار با فضای کاری و فعالیت شما هماهنگ باشند و حس اعتماد را به او منتقل کنند.

توانایی های تک سایت در طراحی لوگو

تک سایت بخاطر داشتن تیمی جوان، خلاق و باتجربه توانسته است نیاز مشتریان خود را در طراحی انواع لوگو برای اشخاص، سازمان‌ها و شرکت‌ها رفع نموده و خود را در این حوزه ثابت کند.

از دیگر قابلیت‌های این تیم، طراحی لوگو بصورت ریسپانسیو است که در ایران این ویژگی تقریبا نادیده گرفته می‌شود.

طراحی لوگو ریسپانسیو
نمونه طراحی لوگو واکنش گرا

همچنین تیم تک سایت می‌تواند استانداردهای خاص نهاد‌هایی مانند سازمان ثبت برند تجاری را در صورت درخواست شما در طراحی اعمال کند تا بتوانید با کمترین مشکل نماد خود را ثبت کنید.

 • ریسپانسیو
 • لوگو تصویری
 • لوگو مونوگرام
 • لوگو مینیمال
 • لوگو سه بعدی
 • لوگو ترکیبی

نمونه کارها

 • لوگو JG
  لوگو JG لوگو JG
 • لوگو وفا رحیمی
  لوگو وفا رحیمی لوگو وفا رحیمی
 • لوگو برندواره
  لوگو برندواره لوگو برندواره
 • لوگو Blue
  لوگو Blue لوگو Blue

جهت مشاهده تمام نمونه کارهای طراحی لوگو روی دکمه بیشتر کلیک کنید

بیشتر

جدول هزینه طراحی لوگو

جهت مشاهده لیست هزینه های طراحی لوگو روی دکمه زیر کلیک کنید

جدول هزینه
وب‌سایت شما، ویترین اینترنتی شما

وب‌سایت شما، ویترین اینترنتی شما

با داشتن یک وب‌سایت کاربردی و اصولی، تجارت خود را در دنیای مجازی و اینترنتی به نمایش عموم درآورید تا همه از فعالیت شما آگاه شوند.

نظرات شما

طراحی لوگو واقعا تخصصیه من خودم چنبار از سایت لوگو میکر استفاده کردم ولی اخرش مجبور شدم لوگو سفارش بدم برام طراحی کنند.
احمد زیاری
احمد زیاری
لوگویی که طراحی کردن چند بار عوض شد ولی نتیجه نهاییش خوب درامد.
نغمه ساجدی
نغمه ساجدی
هم طراحی سایتم را به تک سایت سپردم هم طراحی لوگو برای آن. از هر دو مورد بسیار راضی هستم. بیشتر از پشتیبانی و مشاوره راضی هستم چون با حوصله منو راهنمایی کردن.
میترا محمدی
میترا محمدی

سوالات متداول شما

 • در طول روند مشاوره و قبل از عقد قرارداد، مشاورین و طراحان تک سایت، با پرسیدن سوالاتی در خصوص لوگوی مد نظر شما و ارائه چند طرح از قبل آماده شده، با ذهنیت و درخواست شما آشنا می‌شوند. ممکن است برای طراحی بهتر لوگوی شما پیشنهاداتی ارائه کنند که فقط جنبه مشاوره دارد.
  پس نیازی نیست شما با انواع لوگو و خصوصیت‌های هر کدام آشنا باشید، کافیست سوالات طراحان ما را جواب دهید تا آنها باتوجه به پاسخ‌های شما اتودهای اولیه را آماده کنند.

 • سه طرح اولیه یا اتود برای شما آماده می‌شود ولی در نهایت فقط یک طرح بعنوان لوگوی اصلی به شما تحویل داده می‌شود.

 • خیر. اگر در سفارش و قرارداد شما درخواست رعایت استاندار‌دهای این سازمان یا هر سازمان و ارگان دیگری ذکر شده باشد، موارد مورد نیاز اعمال خواهد شد و می‌توان آن را ثبت نمود؛ در غیر این صورت طراحی فقط باتوجه به درخواست شما انجام می‌شود و احتمال دارد با استانداردهای سازمان ها همخوانی نداشته باشد.
  توجه کنید اعمال برخی استاندارها نیازمند صرف هزینه و زمان بیشتری خواهند بود.

 • خیر، شما برای داشتن لوگو ریسپانسیو باید جداگانه درخواست دهید در غیر این صورت فقط یک طرح لوگو برای شما آماده می‌شود
  لوگو‌های ریسپانسیو به علت ماهیت پیچیده و زمان‌بر آنها نیاز به هزینه بیشتری دارند و باید جزئیات آن و تعداد طرح‌های مورد نیاز در درخواست شما بیان شود.

 • نحوه پرداخت برای مشتریان با یکدیگر فرق دارد ولی بصورت کلی بصورت زیر است:
  75% کل هزینه در هنگام عقد قرارداد و شروع کار دریافت می‌گردد.
  25% باقیمانده هنگام تایید طرح نهایی لوگو شما اخذ خواهد شد.

 • اگر پس از تسویه و دریافت طرح نهایی از لوگوی طراحی شده منصرف شوید هیچ هزینه‌ای بازگشت داده نخواهد شد، چون مرحله به مرحله از شما برای ادامه روند طراحی تاییدیه گرفته شده است. و برای طرح و اتود جدید باید دوباره سفارش ثبت کنید.


  اگر لوگو طراحی شده مطابق با خواسته‌های ذکر شده در قرارداد نباشد تمام هزینه پرداخت شده به‌علاوه 25% مبلغ کل قرارداد، بعنوان جبران خسارت به شما بازگشت داده خواهد شد.
  اگر لوگو طراحی شده با قرارداد منطبق باشد و شما از لوگو منصرف شده باشید، هزینه پیش‌پرداخت عودت داده نمی‌شود و همچنین تمام اتود‌های طراحی شده نزد تک سایت باقی می‌ماند و شما هیچ گونه حقی بر مالکیت لوگو و طراح‌های اولیه ندارید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان شماره تلفن خود را در کادر زیر وارد نموده تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند