تولید محتوا

 • آیا هزینه برای تولید محتوا توجیه دارد در صورتی که هر کسی می‌تواند آن را انجام دهد؟
 • نحوه نگارش مطلب در سایت با پروپوزال ،مقاله و سوشال مدیا چه فرقی دارد؟
 • رابطه محتوای صفحه با سئو چگونه است و چطور باعث نتیجه امتیاز بالاتر در گوگل می‌شود؟

تولید محتوا به فرایند ایجاد و تولید محتوای قابل مصرف برای مخاطبان در قالب متن، تصویر، صوت یا ویدئو اطلاق می‌شود. این فرایند شامل جمع‌آوری اطلاعات، تحلیل و سازماندهی آنها، ایجاد محتوا با استفاده از روش‌های نوشتاری، طراحی گرافیکی، ضبط صدا و تولید ویدئو، و در نهایت انتشار و ارائه محتوا به مخاطبان است. در دنیای دیجیتال امروز، تولید محتوا به عنوان یکی از عوامل کلیدی موفقیت در حوزه سایت و سوشال مدیا مطرح است. تولید محتوا به معنای ایجاد و انتشار محتوای ارزشمند و جذاب برای جذب و نگه‌داشتن مخاطبان است.

تولید محتوا

نگارش محتوا کار بسیار زمان‌بر و دقیقی است و هرگونه اشتباه در آن باعث ضربه به کل محتوا و رتبه وب‌سایت در موتورهای جستجو می‌شود. یکی از این اشتباهات رایج این است که مدیران معمولا محتوای سایت شرکت را به فردی که مستندات و پروپوزال آنها را تهیه کرده می‌سپارند. آنها این نکته را در نظر نمی‌گیرند که مخاطبان این مطالب با یکدیگر فرق دارند در نتیجه انتظار آنها از مطلبی که می‌خوانند هم فرق می کند. این امر باعث می‌شود که نوع و نحوه نگارش محتوای سایت با یک مقاله یا پروپوزال بسیار متفاوت شود.

خواننده در پروپوزال، شرکت را تاحدودی می‌شناسد و به دنبال کسب اطلاعاتی در خصوص امکانات و ویژگی‌های یک محصول و یا خدمت خاص می‌گردد. این امر درسایت متفاوت است چون علاوه بر بیان مطالب گفته شده، باید شرکت و سایر مطالب نیز به نحوی معرفی شود و برای بهبود سئو خواننده را مجبور کرد که صفحات دیگر سایت را ببیند وبه اصطلاح در آن گردش داشته‌باشد.

تاثیر محتوای مناسب

افزایش رتبه‌بندی در موتورهای جستجو: تولید محتوا با استفاده از کلمات کلیدی مناسب و محتوای اصلی و منحصر به فرد، می‌تواند به بهبود رتبه‌بندی سایت در نتایج جستجو مانند گوگل و بینگ کمک کند. محتوای با کیفیت و به‌روز، این جستجوگر‌ها را ترغیب می‌کند تا سایت را به عنوان یک منبع معتبر و مفید شناسایی کنند. ازعوامل تاثیر گذارنگارش محتوا در رتبه‌بندی صفحه می‌توان به تعداد کلمات نوشته، تعداد کلمات در یک جمله، تعداد جملات در یک پاراگراف، تعداد تکرار و پراکندگی کلمه مهم و کلیدی در کل متن و وجود عکس مرتبط اشاره کرد.

جذب و نگه‌داشت مخاطبان: بروزرسانی و قرار دادن مطالب جذاب باعث می‌شود که خواننده، سایت یا صفحه شما را به عنوان یک منبع اطلاعاتی مفید تلقی کند. این ذهنیت مخاطب را ترغیب می‌کند که برای بهره‌مندی از مطالب شما به دفعات، سایت و صفحه شما را بازدید کند.

افزایش تعامل با مخاطب: تولید محتوا‌ی مناسب می‌تواند تعامل بیشتری را با مخاطبان به همراه داشته باشد. با ارائه محتوای جذاب و قابل اشتراک، مخاطبان به اشتراک‌گذاری محتوا و ارسال نظرات و بازخوردهای خود ترغیب می‌شوند که این امر باعث افزایش تعامل و ارتباط بین سایت و مخاطبان می‌شود.

افزایش ترافیک و بازدیدکنندگان: یکی از عوامل مهم وتاثیر گذار در سئو افزایش ترافیک و بازدیدکنندگان است؛ این بدان معناست که افزایش تعداد کاربران و مدت زمان ماندن در سایت شما باعث می‌شود موتورهای جستجو جایگاه سایت شما را در نتایج جستجو بالاتر قرار دهند.

نمایش سایر مطالب: در یک محتوای مناسب می‌توان صفحات وسایر مطالب وب‌سایت را از طریق راه‌های مختلف به خواننده پیشنهاد داد. این کار باعث می شود که کاربر بیشتر با سایت شما و مطالب آن آشنا شود. از طرف دیگر بازگشت کابر به سایت و گردش او در صفحات تاثیر بسیار زیادی در رتبه سایت در موتورهای جستو (سئو بهتر) دارد.

تفاوت محتوای سایت با سوشال مدیا

هدف و محتوای مورد نظر: در سایت، محتوا بیشتر برای ارائه اطلاعات، خدمات، محصولات و محتوای آموزشی به مخاطبان استفاده می‌شود. محتوای سایت باید اصیل، جامع و به‌روز باشد و به مخاطبان کمک کند تا نیازها و مسائل خود را حل کنند. در عوض، در سوشال مدیا، محتوا بیشتر برای تعامل با مخاطبان، ایجاد تحول و ارتباط در نظر گرفته می‌شود. محتوای سوشال مدیا باید جذاب، قابل اشتراک و تعاملی باشد تا بتواند مخاطبان را به خود جذب کند.

شکل و فرمت محتوا: محتوای سایت عموماً به صورت متن، تصویر، ویدئو و گرافیک ارائه می‌شود. محتوای متنی باید به‌طور دقیق و کامل اطلاعات را منتقل کند و محتوای تصویری و ویدئویی باید به‌صورت گرافیکی و بصری ارائه شود. در سوشال مدیا، محتوا بیشتر به صورت کوتاه و مختصر استفاده می‌شود. پست‌ها، توییت‌ها، عکس‌ها و ویدئوها در سوشال مدیا باید قابلیت انتشار سریع و مصرف آسان را داشته باشند. همچنین، استفاده از هشتگ‌ها و لینک‌ها در سوشال مدیا برای افزایش دسترسی و تعامل با مخاطبان بسیار مهم است.

روند طراحی لوگو در تک سایت

تیم تک سایت از شروع طراحی لوگو بصورت رایگان با شما در ارتباط خواهد بود تا با آنچه در ذهن دارید آشنا شوند و در صورت نیاز پیشنهاداتی برای بهتر شدن ایده شما ارائه می‌دهند. این پیشنهادات شامل انتخاب نوع لوگو، المان‌ها و مواردی از این قبیل است. پس از آن، پروسه طراحی لوگو آغاز می‌شود که طی آن تعدادی اتود بصورت نمونه اولیه در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در آخر، یکی از طرح های ارائه شده بعنوان طرح نهایی انتخاب می شود و تغییرات مورد نیاز روی آن اعمال می شود.

محتوا‌ی جذاب‌‌تر

محتوا‌ی جذاب‌‌تر

با ایجاد محتوا بصورت تصویری و ویدیویی و یا استفاده از تصویر در متن باعث شوید با یک نگاه مخاطب جذب شود. جهت مشاهده خدمات طراحی و گرافیک روی دکمه زیر" کلیک کنید.

توانایی های تک سایت در تولید محتوا

تیم تک سایت با داشتن تیمی مجرب و متخصص می‌تواند متونی را با رعایت اصول نگارشی متناسب با محتوای وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی برای شما تهیه کند. این مسئله که محتوای مورد نیاز شما در کجا قرار است مورد استفاده قرار گیرد و چه مواردی در آن رعایت شود، مسئله‌ایست که تیم تولید محتوای تک سایت به آن بسیار اهمیت می‌دهد. یکی دیگر از ویژگی‌های محتوا‌های تولید شده، این است که محتوا می‌تواند بصورت سئو شده برای شما آماده شود. با این کار شما نیازی به صرف زمان و هزینه اضافی برای سئو‌ی محتوایی متن خود ندارید.

در کنار تولید محتوای متنی تیم تک سایت می‌تواند محتواهایی بصورت عکس و ویدیو متناسب با صفحات شبکه‌های مجازی، وب‌سایت و سایر پلتفرم‌ها را برای شما تهیه کند.

 • محتوای سایت
 • شبکه‌های اجتماعی
 • محتوای تصویری
 • محتوای ویدیویی
 • محتوای ایمیلی
 • محتوای پیامکی

جدول هزینه تولید محتوا

جهت مشاهده لیست هزینه های تولید محتوا روی دکمه زیر کلیک کنید

جدول هزینه
سایت‌تان را در موتور‌های جستجو بالاتر ببرید

سایت‌تان را در موتور‌های جستجو بالاتر ببرید

با رعایت اصول سئو در ساختار و محتوای سایتتان، باعث شوید جایگاه شما در موتورهای جستجو مانند گوگل بالاتر باشد تا از رقبا پیشی بگیرید. جهت مشاهده خدمات سئو و بهینه سازی سایت روی دکمه زیر" کلیک کنید

نظرات شما

محتواهای تولید شده توسط این سایت واقعا بدون هیچ اغراقی هم جالب هستند هم از نظر نگارشی همه اصول رو رعایت کردند. امیدوارم بقیه کاراتون هم با این کیفیت باشه
امیرعباس هادیانفر
امیرعباس هادیانفر
از مشاورتون در زمینه متن هایی که برای سایتمون و اینستاگراممون نیاز داشتیم تشکر می کنم و اینکه تونستین سایتمون رو هم نطایق درخواستمون طراحی کردید ممنونم.
نیما منصوری
نیما منصوری
شرکت ما نوشته ها و محتواهای مورد نیازش را به تک سایت سپرده است و اعتماد مدیران ما را کسب کرده اند و توانسته اند خود را به عنوان همکار مورد اعتماد نشان دهند.
صادق هجبری
صادق هجبری

سوالات متداول شما

 • در تک سایت سه نوع پلن برای تولید محتوای سایت وجود دارد:

  • عمومی: این نوع محتوا، مناسب صفحه‌های استاتیک مانند، تماس با، درباره ما، قوانین و مقررات و سایر موارد مشابه است که محتوای آن نیاز به دانش خاصی ندارد و همچنین محتوای این صفحات با گذشت زمان نیاز تغییر نمی‌کند.

  • تخصصی: این نوع تولید محتوا، نیاز به تحقیق در سایت‌ها، مقالات و مرجع‌هاست و نویسنده علاوه بر استفاده از محتوای مرجع‌ها و تغییر آنها باید مفهوم مطلب را درک کرده و آن را پس از تایید مشتری در متن بعنوان محتوای نهایی آماده کند. در این حالت علاوه بر یک متن علمی، یکتا بودن آن نیز حفظ خواهد شد.

  • تحقیقی: در این نوع به علت کمبود منابع و یا مقالات مرجع نویسنده باید با کارمندان و یا سفارش دهنده در ارتباط باشد. وبصورت مستقیم از وی اطلاعات را دریافت کرده و سپس تبدیل به محتوای مناسب و اصولی کند.

 • در جدول هزینه‌ها تمام قیمت‌ پلن‌های مختلف مشخص شده است. سفارش دهنده با توجه به هدف خود، نوع محتوا همراه با حدود کلمات مورد نیازش را درخواست می دهد. البته تعداد کلمات بصورت حدودی در نظر گرفته می‌شود زیرا کارشناس با‌توجه به محتوای درخواستی گاهی مجبور می‌شود تعداد کلمات را زیاد و یا کم کند تا مطلب کامل منتقل شود. البته این مورد پس از تایید سفارش دهنده صورت می گیرد.
 • سه نوع روش تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی وجود دارد:

  • متنی: در این روش فقط محتوای متناسب با پست شما (به همراه تگ های مورد نیاز) به صورت متنی و کلمه‌ای تهیه می شود.

  • تصویری: در این روش فقط محتوا بصورت عکس خواهد بود و باید هدف، نوشته‌ها و المان‌های الزامی در عکس توسط سفارش دهنده مشخص شود.

  • ویدیویی: در این روش محتوای تولید شده بصورت ویدیو کلیپ است. سفارش دهنده باید محتوای کلی و موارد الزامی را اعلام کند تا کلیپ درخواستی حاوی مطالب مورد نیاز باشد. کلیپ پس از فیلم برداری و تدوین اولیه جهت تایید به سفارش دهنده ارائه می‌شود.

  • 60% قرارداد بعنوان پیش‌پرداخت و شروع کار دریافت می‌شود

  • 40% مابقی قرارداد پس از تغییرات لازم و تایید محتوای تایید شده توسط شما احذ خواهد شد.

 • درصورتیکه متن ابتدایی تهیه شده مطابق با خواسته ذکر شده شما در قرارداد نباشد، تمام هزینه پرداخت شده بعلاوه 25% هزینه قرارداد بعنوان جبران خسارت به شما پس داده خواهد شد.
  اگر محتوای تهیه شده مطابق با قرارداد باشد اما شما راضی نباشید موارد نارضایتی خود را اعلام می‌کنید و کارشناس تولید محتوا، با توجه به قرارداد موارد را اصلاح می‌کند.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان شماره تلفن خود را در کادر زیر وارد نموده تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند